Aleja Gwiazd Sportu

Aleja Gwiazd Sportu powstała obok Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo. To właśnie tam szkoli i szlifuje się kadrę narodową w różnych dyscyplinach. Po umieszczeniu odlanych z brązu nowych nazwisk w Alei Gwiazd Sportu każdy z wyróżnionych w ten sposób sportowców sadzi swoje drzewko w Ośrodku.

Mniej więcej w połowie niewielkiej uliczki wykładanej kostką – znajduje się wykonana z piaskowca rzeźba o nazwie: Korona Himalajów. Przedstawia ona czternaście ośmiotysięcznych szczytów Ziemii. Do każdego ze szczytów przyczepiona jest tabliczka z polskimi himalaistami, którym udało się wejść na rzeczywiste ich wersje.

Noclegi w Juracie

Aleja Gwiazd Sportu to może atrakcja trochę na wyrost – nie warto do niej specjalnie jechać. Przy „gwiazdach” niestety brakuje odcisków rąk, czy podpisów. Kiedy jednak jesteś już we Władysławowie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś przeszedł się najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta, zrobił sobie zdjęcie ze swoim ulubionym sportowcem i udał się stąd do innych atrakcji lub na piaszczystą plażę.

Noclegi w Helu