Dom Rybaka

Dom Rybaka to ciekawy architektonicznie, socrealistyczny budynek z wysoką wieżą. Dom Rybaka powstał w latach 50. jako hotel dla rybaków. Jego budowa pochłonęła ponad 20 mln (!), gdzie rybacy wówczas strasznie narzekali na brak własnych mieszkań. Dziś pełni funkcje ratusza, urzędów i oczywiście turystyczne.

W środku wieży na różnych piętrach znajduje się Wystawa Motyli i Wystawa Magiczny Zawrót Głowy, które opisuję niżej. Na szczycie wieży znajdują się dwa tarasy widokowe. W
zależności od tego, czy chcemy zobaczyć szklaną kopułę (63 m n.p.m.) czy główny taras widokowy (45 m n.p.m) – są dwie ceny. Przy zdecydowaniu się na wyższy pakiet – zwiedzamy dwa tarasy. Powiem szczerze, że znacznie bardziej podobał mi się widok z niższego piętra. Doskonale widać stąd port, wesołe miasteczko, Morze Bałtyckie i ogólna panoramę Władysławowa.

Noclegi Krynica Morska

Z informacji praktycznych podpowiem, że część trasy na taras widokowy można pokonać windą, a ostatnie piętra już pieszo. Ostatni fragment na najwyższy taras kończy się stromą drabiną, która na dodatek podwiewa sukienki w górę, więc jeśli nie masz takiej maniery, to warto puścić kobietę przodem, hehe. Dzieci do czterech lat nie są wpuszczane na najwyższe piętro ze względów bezpieczeństwa.

Noclegi w Kuźnicy